;
Fii reporter fotbal-arena.ro!

Ai informații despre o echipă, un jucător sau un eveniment din fotbalul dâmbovițean? Trimite-ne tot ce crezi că ar vrea şi alţii să vadă la adresa [email protected] şi noi vom publica pe site, sub semnătura ta!

Mar 07, 2020, 16:46

LIGA 3, Etapa 16 | Rezultate și clasamente

Fotbal Arena
LIGA 3, Etapa 16 | Rezultate și clasamente

Sâmbătă, 7 martie, s-au disputat ultimele jocuri din etapa 16, prima a returului din Liga 3. Fotbal Arena vă prezintă rezultatele înregistrate în această rundă, precum și clasamentele actualizate. 


Seria 1 

Aerostar Bacău - FC Botoşani 2 3-1 
KSE Târgu Secuiesc - Universitatea Dunărea de Jos Galaţi 3-0 
CSM Focşani - Ozana Târgu Neamţ 4-1 
Ştiinţa Miroslava - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0 
SC Oţelul Galaţi - CSM Paşcani 3-1 
Sporting Lieşti - Foresta Suceava 3-1 
Bucovina Rădăuţi - Huşana Huşi 1-1 
Şomuz Fălticeni - CSM Bacău 2-1 

CLASAMENT Seria 1 


Seria 2 

Dacia Unirea Brăila - Metalul Buzău 4-1 
CS Tunari - Viitorul Ianca 2-1 
CS Medgidia - Recolta Gheorghe Doja 2-0 
Agricola Borcea - FCSB 2 2-2 
CS Afumaţi - Mostiştea Ulmu 1-2 
Unirea Slobozia - Poseidon Limanu-2 Mai 3-0 
Axiopolis Sport Cernavodă - Înainte Modelu 3-1 
CS Făurei - SC Popeşti Leordeni 1-1 

CLASAMENT Seria 2 


Seria 3 

AFC Astra 2 - CS Blejoi 1-0 
CSM Alexandria - FC Pucioasa 6-0 
Unirea Bascov - FC Voluntari 2 1-4 
CS Baloteşti - Universitatea Craiova 2 2-1 
Tractorul Cetate - Vediţa Coloneşti 0-3 
Progresul Spartac - SR Municipal Braşov 4-0 
Sporting Roşiori - CSM Slatina 0-1 
Olimpic Cetate Râşnov - Flacăra Moreni 1-2 

CLASAMENT Seria 3 


Seria 4 

ACS Poli Timişoara - Fortuna Becicherecu Mic 2-1 
LPS Cetate Deva - CSC Dumbrăviţa 1-1 
U Craiova 1948 SA - Şoimii Lipova 2-2 
Flacăra Horezu - Naţional Sebiş 3-0 
Crişul Chişineu Criş - Progresul Pecica 0-0 
Gloria Lunca Teuz Cermei - CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3-3 
CS Hunedoara - Viitorul Dăeşti 3-3 
ACSO Filiaşi - Gilortul Târgu Cărbuneşti 1-0 

CLASAMENT Seria 4 


Seria 5 

Unirea Dej - SCM Zalău 3-1 
Sănătatea Cluj - Unu Fotbal Club Gloria 2-2 
AFC Odorheiu Secuiesc - Avântul Reghin 0-3 
Unirea 1924 - Viitorul Şelimbăr 0-3 
Luceafărul Oradea - CSC Sânmartin 1-2 
Industria Galda - CFR Cluj 2 3-0 
Minaur Baia Mare - Sticla Arieşul Turda 6-0 
Metalurgistul Cugir - Fotbal Comuna Recea 1-1 

CLASAMENT Seria 5